ورود کالاهای مصرفی چالش‌ پیش روی دولت در دوران پساتحریم

ورود کالاهای مصرفی چالش‌ پیش روی دولت 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش استخراج نفت و ورود کالاهای مصرفی یکی از چالش‌های پیش روی دولت در دوران پساتحریم به شمار می‌آید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به چالش‌های پیش روی دولت در پساتحریم گفت: بعد از تحریم‌ها کشور دچار مشکلات ساختاری در اقتصاد خواهد بود که این امر ناشی از تحریم‌ها است و باید مسیر قبلی را به شکل دیگری ادامه دهیم.

وی در ادامه یکی از چالش‌های پیش روی دولت را افزایش استخراج نفت برشمرد و اظهار داشت: در سال گذشته شاهد کاهش استخراج نفت از ۲٫۵ میلیون بشکه در روز به یک میلیون بشکه بودیم.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: چالش دیگر دولت پساتحریم، افزایش تولید نفت است، افزایش فروش نفت و سهم آن در بودجه کشور که قطعا با افزایش، خطری جدی برای ما محسوب می‌شود. این در حالی است که سهم نفت در بودجه جاری کشور کاهش ۳۵ درصدی داشته، این امر با همکاری مجلس و دولت امکان‌پذیر بود.
پورابراهیمی داورانی افزایش منابع و درآمدها را از چالش‌های دیگر دولت دانست و افزود: با افزایش منابع از طریق آزادسازی منابع بلوکه شده نباید خرج امور جاری کشور شود و دولت باید در حوزه زیربنایی و صندوق توسعه ملی این منابع را مصرف کند.
وی با اشاره به افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی تأکید کرد: اگر سرمایه‌گذاری‌های خارجی منجر به افزایش مصرف در کشور بشود قطعا اثرات مخربی را بر جای می‌گذارد و جلوگیری از ورود کالاهای مصرفی یک اقدام حیاتی به شمار می‌آید.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس استفاده بهینه از تکنولوژی نوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه را مسلم برشمرد و تصریح کرد: ورود کالاهای سرمایه‌گذاری که منجر به صادرات مجدد از کشور شود نیاز امروزه ما است و دولت باید از تصدی‌گری در اقتصاد اجتناب کند.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!