رشد ۳ برابری مصرف متامفتامین‌ در استرالیا

نتایج یک بررسی در استرالیا

نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۰ میلادی نرخ مصرف متامفتامین در این کشور سه برابر شده است.

methPanel4

به رغم اقدامات مقامات استرالیایی برای مقابله با مصرف متامفتامین، بررسی‌ها حاکیست تعداد افرادی که در این کشور به طور مرتب از این مخدر استفاده می‌کنند رشد سه برابری داشته است.

مصرف ماده مخدر متامفتامین در استرالیا بحران عمومی برای سلامت به حساب می‌آید و مقامات این کشور منابع قابل توجهی را برای مقابله با این مشکل در نظر گرفته‌اند. همچنین با وجود دستگیری خریداران و فروشندگان این ماده مخدر، قیمت آن رو به کاهش است و تعداد فزاینده‌ای از جوانان استرالیایی به مصرف آن روی آورده‌اند.

همچنین به رغم آنکه مصرف متامفتامین به شکل پودر به نصف کاهش یافته، استفاده از شکل کریستال آن از ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۵۰ درصد در سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است.

پرفسور «لوئیسا دگنهارت» از مرکز ملی تحقیقات الکل و مواد مخدر دانشگاه نیوساوث ولز گفت: افزایش تعداد مصرف کنندگان متامفتامین حاکی از ضرورت توجه به مشکلات و بیماری‌های مرتبط با آن است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بررسی اطلاعات موجود در مراکز درمانی این کشور نشان می‌دهد بیش از نیمی از ۲۶۸ هزار مصرف کننده دائم متامفتامین‌ به این مخدر وابسته هستند و بیشتر آنان ۱۵ تا ۲۴ سال سن دارند.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!