تحلیل الحیات از پیام بازگشت احمدی نژاد به غرب

تهران می خواهد با تهدید نسبت به آمدن احمدی نژاد

در قدرت در ایران این پیام را به آمریکا برساند که انکار توافق هسته ای از سوی واشنگتن در عهد رئیس جمهوری آینده این کشور به نفع رویکردی خواهد بود که احمدی نژاد پیشتر در پیش گرفته بود.

9412-26t1970

روزنامه الحیات در تحلیلی بازگشت احتمال بازگشت احمدی نژاد به قدرت در تهران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه می خوانید:
  محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران فعالیت های سیاسی خود را پس از سه سال دوری از عرصه سیاسی در این کشور افزایش داده است، این در حالی است که بسیاری بر این باور بودند که وی به دلیل پرونده های فساد مالی برخی از نزدیکان احمدی نژاد در قوه قضائیه ایران ویز از عرصه سیاسی در این کشور کناره گیری کرده است.

احمدی نژاد در مراسمی مردمی که در شهری در شمال ایران برگزار شده بود تمایل خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران که سال آینده برگزار می شود اعلام کرد، اقدامی که تحلیلگران از آن به عنوان آغاز بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاسی در این کشور تفسیر کردند.

از سوی دیگر برخی از کارشناسان نیز معتقدند استفاده از ورقه رئیس جمهور سابق ایران در شرایط کنونی ایران در قبال کشورهای غربی و به طور ویژه آمریکا منجر به کاهش فشاری خواهد شد که ایران در شرایط کنونی به دلیل اجرای توافق هسته ای متحمل است، خواهد شد. به ویژه آنکه دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا از ادبیات سنگینی علیه ایران، توافق هسته ای و خاورمیانه استفاده می کند.

به نوشته الحیات و به گفته این منابع تهران می خواهد با تهدید نسبت به آمدن احمدی نژاد در قدرت در ایران این پیام را به آمریکا برساند که انکار توافق هسته ای از سوی واشنگتن در عهد رئیس جمهوری آینده این کشور به نفع رویکردی خواهد بود که احمدی نژاد پیشتر در پیش گرفته بود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!