بهره‌ برداری از ۸ واحد سیار انتقال خون : بزودی

کلنگ ساخت پنج مرکز بزرگ اهدای خون در تهران بر زمین زده شد.

دکتر ایازی در مراسم آغاز ساخت پنج مرکز بزرگ اهدای خون در تهران با بیان اینکه مجمع خیرین اهدای خون در سال ۹۴ راه‌اندازی شد، گفت: کار خوبی که امروز انجام می‌شود، مراسم کلنگ‌زنی این مراکز با مشارکت شهرداری، بانک صنعت و معدن، سازمان انتقال خون و خیرین سلامت است؛ به این صورت که پنج زمین در مناطق ۱، ۴، ۵، ۱۸ و ۲۰ برای احداث مراکز اهدای خون ایجاد می‌شود.

708342_674

وی افزود: مساحت این زمین‌ها ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ متر مربع است و احداث آنها به این دلیل است که اهداکنندگان مشکلی از محل اهدای خون نداشته باشند. در این راستا امیدواریم در سال ۹۵ در ۱۰ کلانشهر دیگر چنین مراکزی را ایجاد کنیم و در گام بعدی در مراکز استان‌ها این کار را انجام دهیم.

مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های مردمی از ساخت ۸ واحد سیار اهدای خون خبر داد و گفت: اولین واحد آن در اسفندماه تحویل داده می‌شود و امیدواریم سایر واحدها نیز در سال ۹۵ به بهره‌برداری برسند. بنابراین این اقدامات در چارچوب مشارکت اجتماعی شکل گرفته و امیدواریم در تمام بخش‌های حوزه سلامت شاهد این اقدامات باشیم.

ایازی درباره ساخت بیمارستان در شهرستان‌ها نیز گفت: نکته مهم این است که باید در سطح شهرهای مختلف بیمارستان ایجاد کنیم تا نیازی به انتقال بیماران از شهرها به کلانشهرها نباشد. درحال انجام این کار هستیم. همچنین یکی از نیازهای بیمارستان‌ها در شهرستان‌ها، نبود واحد اهدای خون است که ما در حال پیگیری این موضوع نیز هستیم.

 در ادامه این مراسم، حسین هدایتی رییس مجمع خیرین انتقال خون گفت: در حدود پنج ماه قبل با توصیه دکتر ایازی بحث ساخت این پنج مرکز آغاز شد. همچنین بسیار مهم است که در این پنج ماه توانستیم زمین را تحویل گرفته و مجوز کار را اخذ کنیم و با کمک بانک صنعت و معدن، در اقدامی فرهنگی و جهادی، به احداث این پنج مرکز اقدام کنیم.

رییس مجمع خیرین انتقال خون با بیان اینکه مجمع خیرین با حضور جمعی از مسوولان شورای شهر، خیرین و رسانه‌ها تشکیل شد، گفت: ساخت این پنج مرکز اقدامی است که تا ۱۴ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین کار احداث ۸ واحد سیار انتقال خون نیز به زودی به اتمام می‌رسد و اولین واحد سیار را ماه جاری تحویل سازمان انتقال خون می‌دهیم.

گفتنی است؛ سازمان انتقال خون در نظر دارد برای تکریم اهداکنندگان پنج مرکز اهدای خون را در مناطق ۱، ۴، ۵، ۱۸ و ۲۰ پایتخت با مشارکت شهرداری، بانک صنعت و معدن و با کمک مجمع خیرین انتقال خون احداث کند.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.
دیدگاهی ارسال نشده است!