برجام ۲ در سال آینده اجرایی خواهد شد

رییس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد

رییس اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهم‌ترین رخدادهای اقتصادی در سال ۱۳۹۴ پرداخت و پیشبینی کرد که سال آینده فضا برای ورود سرمایه به ایران به وجود بیاید و همچنین زمینه برای اجرایی شدن برجام ۲ فراهم شود.

60358_277

مسعود خوانساری در آخرین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در سال ۱۳۹۴ که امروز ۱۱ اسفند در اتاق تهران برگزار شد گفت: سال ۹۴ را با رکود آغاز کردیم اما توافق هسته ای نشان دهنده دور اندیشی بود و نقطه عطفی برای امسال بود.

وی افزود: انتخابات همراه با توافق هسته ای دو اتفاق مهم و مثبت در سال ۹۴ بود. امیدواریم که نتیجه این موفقیت ها در سال آینده دیده شود و برجام ۲ اجرایی شود.

خوانساری ادامه داد: پیش‌بینی های بین المللی رشد اقتصادی ۴ تا ۵ درصد را برای اقتصاد ایران در سال آینده نشان می دهد و کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که سال آینده سال رونق اقتصادی است.

رییس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: ۱۴۰ هیاتی که در این مدت به ایران آمدند نشان می دهد که فضای سرمایه گذاری در ایران فراهم است.

وی اضافه کرد: اتفاق مهم دیگر در سال ۹۴ موضوع کنترل تورم بود اما برای سال آینده چند تقاضای دیگر از دولت وجود دارد. کوچک سازی دولت،اصلاح نظام بانکی،شفافیت و مبارزه با فساد،تقویت بخش خصوصی از طریق رقابتی کردن بازار،اصلاح نظام یارانه ای و تسهیل فضا برای ورود سرمایه گذاران خارجی از جمله این مطالبات است.

خوانساری همچنین تصریح کرد که با تشکیل مجلس اعتدال زمینه برای تحقق برجام ۲ فراهم شود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!